تعداد بازديد :  
تاريخ : چهارشنبه ٢۳ شهریور ۱۳٩٠
این نامه را برای مسیحا نوشته ام

در دفترم هزار معما نوشته ام
یعنی که باز نام شما را نوشته ام
خورشید پشت کوه! ببین دفتر مرا                     
امشب هزار مرتبه فردا نوشته ام
هر چند مرده ام، به امید کمی نفس          
این نامه را برای مسیحا نوشته ام
اصلا قبول، دیر رسیدم سرکلاس
اما اجازه؟! مشق شبم را نوشته ام

                                                 عمریست روی تخته سیاه نگاه من 
                                                 تصمیم...نه!که غیبت کبری نوشته ای 
                                                  ...
                                                 پشت در کلاس فقط گفته ای و من
                                                 از درس انتظار تو املا نوشته ام 
                                                 جان مرا بگیر و بیا! من در این غزل 
                                                 خود را برای روز مبادا نوشته ام 
                                                 از توی چشمهام تمام مرا بخوان!
                                                 من نامه ای بلند ولی نانوشته ام
                                                 .....

زنگ کلاس ... بغض تو... موضوع انتظار
از جمعه های غم زده انشا نوشته ام
آقا ببخش! در ورق خیس زندگیم
خطم بدست و باز شما را نوشته ام
سرتاسر حروف الفبات عشق بود
آقا نگو! بدون الفبا نوشته ام

 

 


برچسب‌ها:


ارسال توسط هم عهدان منتظر
تعداد بازديد :  
تاريخ : یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۳٩٠

حرف دلمان را به خدا بگوییم؛ خدایی که مهربان و رئوف است. ما درد دلمان را به هر کس دیگر که بگوییم، به ما سرکوفت می زند و سرزنش می کند، ولی خداوند این طور نیست؛ اگر او را به یکتایی صدا بزنی، او تو را به بندگی صدا می زند.
 اگر با خدا باشی، خدا با تو خواهد بود. خودش فرموده که اگر دست به دامان من بگیری، دستت را می گیرم. اگر هم خدا را فراموش کنی و از او بگریزی و یاری اش نکنی، روزی ( که به یاری اش احتیاج داری ) تو را یاری نخواهد کرد.
زندگی دنیا بدون رضایت خدا، عاقبتش رنج است، ولی پایان بندگی برای خدا، گنج است. پس به سوی گنج برویم که از رنج بهتر است. به سوی راه راست و صراط مستقیم برویم.
 راه دست خداست و هدف هم خداست، ولی فرمان عبادت را دست ما داده اند. ما از راه خبر نداریم و فقط هدف را باید گم نکنیم و فرمان را محکم بگیریم. یک آن غفلت، ما را از راه منحرف می کند. آدم فرمان را باید میزان بگیرد و فکرش به جای دیگر نرود و الا تصادف می کند. در این راه هر چه انسان پیش برود، هیچ می شود؛ هر چه بیش تر باور کند و بفهمد، هیچ تر می شود و خودش را بیش تر نیازمند خدا می بیند. اما در عوض در برابر دشمنان خدا قدرتمند تر می شود.
دل به خدا ببندید و به دامان او چنگ بزنید.
اگر به سوی خدا بروید، سقوط نمی کنید. هر کس دل به درخت دنیا بست، درخت دنیا پوسید و فرو ریخت؛ یک عمر زندگی درست کرد، همه را ویران کردند. دنیا مال دنیاست. مال و ملک دنیا فقط چند روزی دست شماست، بعد از شما می گیرند و مال کس دیگری می شود.

هر کس عاشقانه خدا را صدا زد و امر او را پذیرفت، خداوند هم او را می پذیرد و همه جا صدای او را می شنود و اجابت می کند. خداوند انسان را اشرف مخلوقات خودش قرار داده و بالاترین درجات را برای انسان های پاکدل مقرر ساخته و راضی نیست که بنده اش ضایع شود. دوست دارد او را به درجات بالا ببرد.
این دنیا برای ما منزل و مأوا نیست. عالم به این بزرگی، جای هیچ کدام از ما نیست. از هر راهی بروی بسته است، غیر از «صراط مستقیم» ... . همه جا باید با خدا و به یاد خدا باشیم و شکر او را به جا بیاوریم. دست به دامان خدا بزنیم و یکدیگر را دعا کنیم و بدانیم که از چه کسی طلب می کنیم.

ما به خدا احتیاج داریم، اما نمی رویم سراغ او. ولی خدا که به ما احتیاجی ندارد، می آید سراغ ما. خدا مهربانی اش را بر ما ثابت می کند. اگر او دست ما را نگیرد، غرق شده ایم. اگر او بیدارمان نکند، در خواب غفلت می مانیم.


برچسب‌ها:


ارسال توسط هم عهدان منتظر
تعداد بازديد :  
تاريخ : سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۳٩٠

 عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد

کم کم غروب ماه خدا نزدیک می شود 

                         صد حیف از این بساط که برچیده می شود
در این بهار رحمت و غفران و مغفرت 

                    خوشبخت آنکسی است که بخشیده می شود


 

منبع : www.PersianMob.Net

 

امیرالمومنین علی ( ع ) می فرمایند :
بشارتتان باد ای بندگان خدا که گناهان گذشته تان آمرزیده شد پس به فکر آینده خویش باشید که چگونه بقیه ی ایام را بگذرانید .


بدرود ای بزرگ ترین ماه خداوند و ای عید اولیای خدا.
بدرود ای ماهی که تا تو بودی، امن و سلامت بود.
بدرود تو را و آن شب قدرت را که از هزار ماه بهتر است.

عارف وارسته ملکى تبریزى درباره عید فطر آورده است: «عید فطر روزى است که خداوند آن را از میان دیگر روزها برگزیده است و ویژه هدیه بخشیدن و جایزه دادن به بندگان خویش ساخته و آنان را اجازه داده است تا در این روز نزد حضرت او گرد آیند و بر خوان کرم او بنشینند وادب بندگى بجاى آرند، چشم امید به درگاه او دوزند و از خطاهاى خویش پوزش خواهند، نیازهاى خویش به نزد او آرند و آرزوهاى خویش از او خواهند و نیز آنان را وعده و مژده داده است که هر نیازى به او آرند، برآورد و بیش از آنچه چشم دارند به آنان ببخشند و ازمهربانى و بنده ‏نوازى، بخشایش و کارسازى در حق آنان روا دارد که گمان نیز نمى‏برند.»

تبیان زنجان


برچسب‌ها:


ارسال توسط هم عهدان منتظر
تعداد بازديد :  
تاريخ : پنجشنبه ۳ شهریور ۱۳٩٠

صبح روشن

روز جهانی قدس یوم اللّه است. روز سردادن ندای «لا اله الّا اللّه» و «محمدٌ رسول اللّه» است. قطره قطره خون شهدای فلسطین امروز فریادِ مسلمانی سر می دهد. آسمان، امروز از نور اسلام خواهی لبریز است و در صبح ترین روز سال به یمن روشنای این نورِ درخشان دیده ها گشوده و چشم ها باز شده است. سیل تازیانه نگاه های خشمگین و فریادهای آتشین مسلمانانْ دودمان ستم آمریکا و اسرائیل را بر باد می دهد. دمیدنِ این صبحِ روشن بر همه مسلمانان و آزادیخواهان گرامی باد.

دعای روزه داران

امروز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان پس از یک ماه تمرین پاکی و بندگی، امت اسلامی دست به دعا بر می دارد و از خدا می خواهد که روشن ترین صبح عالم را طالع کند و بر این شب های تار و ظلمانی مُهر پایان بزند و راه ستمکاری و جنایت استعمارگران و ظالمان را بربندد و منجی مهربانمان را برساند. امروز دل های پاک مسلمانانِ روزه دار در نمازی خالصانه و نورانی از خدا می خواهد که «اللّهُّمَ اَصْلْح کُلَّ فاسِدٍ مِن اُمُورِ الْمُسْلِمین».


برچسب‌ها:


ارسال توسط هم عهدان منتظر